Seo – Arama Motoru Optimizasyon
Seo – Arama Motoru Optimizasyon

Seo – Arama Motoru Optimizasyonu

  • Bütçenizin dışına çıkmadan yeni müşteriler kazanırsınız
  • Firmanız ve web sitenizin popülasyonunu artırıp güvenirliliğinizi üst seviyeye çıkartırsınız.
  • Web siteniz Google kriterlerine uyumlu hale gelir ve Google PageRank değeri artar

Seo – Arama Motoru Optimizasyonu Türkiye’de internet ve bilgisayar hayatımızın bir parçası olduğunun ve Türkiye genelinde %76 gibi kullanımda olduğunu diyebiliriz. Türkiye’de insanlar Market alışverişinden, banka işlemlerine, hastane randevularından, E-ticarete kadar olan bütün ihtiyaçlarını evden yâda dışarıda seyir halindeyken Google gibi arama motorlarından arama yaparak halletmektedir. Aramış olduğunuz “X” bir kelimenin nerde olduğu çok önemli duruma gelmiş ve rekabetinde burada başladığını söyleye biliriz. Genelde İnternette dolaşan ve Google den arama yapan insanlar ilk 3 kritere bakar ve eğer aramış olduğu “X” kelimenin içeriğini bulamadığı anda diğer seçeneklere bakmaktadır ve burada SEO “search engine optimization” çok önemli bir sektör oluşturmuştur.

SEO neden bu kadar ÖNEMLİ

Seo – Arama Motoru Optimizasyonu Sitenizin içeriği ne kadar iyi olursa olsun, insanlara bunu tanıtamadıktan sonra yapılan tüm emekler, boşa gitmektedir. Sitenizi insanlara tanıtmanın en kolay yolu arama motorlarıdır.Arama motorlarındada hak ettiğiniz doğru yeri alabilmek için Search Engine Optimization kurallarını bilmek ve sitemize uygulamak gerekmektedir. Unutmayın ki ; Türkiye’de siz dahil 34 milyon kişi internet başındadır ve internet kullanıcılarının % 84′ü internete ilk adım olarak arama motorlarını kullanıyor. Bu da gösteriyor ki potansiyel müşterilere en kolay ulaşma yeri arama motorları. Günümüzde web trafiğinin büyük bir kısmının arama motorları tarafından yönlendirildiğini düşünürsek Search’den (Arama Motoru Pazarlaması) yoksun bir medya planı potansiyel kitlenin büyük bir kısmına ulaşamama riskiyle karşı karşıyadır.

Arama Motoru Optimizasyonu’nun AMACI

-Online satış mağazasının daha hızlı indexlenmesini sağlamak.-Anasayfa ve ürün sayfalarının sektörel anahtar kelimelerde Google organik sonuçlar arasında yer almasını sağlamak.-Ürün ve kategorilere uygulanacak optimizasyon sayesinde başarılı bir indexlenme sağlamak.-Bing ve benzeri arama motorlarında sitenizin indexlenmiş sayfa sayısını arttırmak.-Ortak içeriklere sahip sitelerden sitenize backlink verilmesini sağlayıp sitenizin Google tarafından güvenilir ve değerli kabul edilmesini sağlamak.-Google Pagerank değerinizi arttırabilecek çalışmalar yaparak daha sağlıklı indexlenme ve ürünsayfalarınızın Google tarafından daha değerli olmasını sağlamak.-Ziyaretçi istatistikleri doğrultusunda yapılacak düzenleme ve iyileştirmelerle satış verimliliği arttırmayayönelik kullanıcı bazlı çalışmalar yapmak.

SEO Araştırması Nasıl Olur

  • Sizin sitenizin durumuna bakılır araştırılması yapılarak eksikler belirlenir.
  • Sizin sitenizin rekabet eden sitelerin durumuna bakılır ve onlardan üsttün yönleriniz keşfedilir.

Bu iki işlemden sonra sitenizdeki ufak çaplı değişikliklerle Google arama motoru sıralamanız üst sıralara çıkmanız sağlanır eğer sizde üst sıralarda web sitenizi görmek istiyorsanız. Bütçenizi düşünüyorsanız ve daha fazla satış yapmak istiyorsanız bizi araya bilirsiniz.Google arama motorunda popüler olmak, satışlarınızın ve ziyaretçi sayınızın artmasını sağlayacaktır. İnternet üzerinden hedef kitleye ulaşmanın her zaman hızı ve ucuz olduğu söylenilir. Bunun aksini ispat etmeye niyetimiz yok tabi ama, sektörünüz içerisinde internetin kaynaklarını kullanmak isteyen sayısız sitenin var olduğunu asla unutmayın. Bu sitelerle baş edebilmek ve hedef kitleye ulaşabilmek, akıllı bir online pazarlama stratejisi izlediğiniz zaman gerçekleşebilir. Bugün online pazarlamanın en önemli ayağından birisini ifade eden SEO, yani arama motoru optimizasyonu, hedef kitleye ulaşmanın en etkili ve kalıcı yollarından birisini ifade eder. SEO Türkçe karşılığı “Arama Motoru Optimizasyonu” en fazla google arama motorunda popüler olmuştur. Düzenli bir çalışma ile hedef kelimelerde google’da 1. sayfaya gelmek mümkündür. SEO danışmanı ve uzmanları sitenizi Google kurallarına uygun halde optimize ederek hedef kelimelerinizde yükselmenizi sağlayarak siteniz ve Google aracılığı ile müşteri edinmenizi sağlarlar. Profesyonel bir çalışma neticesinde artan hit ile müşteri potansiyeliniz ve satışlarınız beraberinde artacaktır. Google optimizasyon ve Adwords en etkili reklam biçimidir diyebiliriz. Hiç bir reklam modeli size google arama motoru optimizasyonu ve Adwords kadar dönüş sağlamaz. Özellikle google da ilk sayfa yer almak, hemen, hemen her site sahibinin arzu ettiği bir şeydir. Sizde SEO hizmeti alarak web sitenizi arama motorları dostu yapabilir, ve sitenizin hit almasını sağlaya bilirsiniz; Yalnız dikkat etmeniz gereken önemli konular vardır. Dikkat etmeniz gereken piyasada her önüne gelen ilk sayfaya çıkabilirsiniz vaatlerinde bulunuyorlar. Sektörü kullanarak bir çok kişinin parasını alarak kandıran bir çok kişi ve kişiler ne yazık ki mevcuttur.

Arama Motoru Optimizasyonu

Centos Bilişim  müşterilerinin ihtiyaçlarına uyarlanmış SEO çözümleri sunar. Arama motoru optimizasyonu  kavramını bütünsel  bir yaklaşımla ele alarak,hizmetlerimizi müşterilerimizin gereksinimleri doğrultusunda belirliyoruz. Amacımız SEO’yu firmaların klasik satış-pazarlama kanallarına entegre etmektir.SEO’da başarıya ulaşmak için optimizasyonu bir bütün olarak düşünmek; site içi ve site dışı bileşenleri göz önüne almak, bu bağlamda uzun vadeli bir eylem planı oluşturmak gereklidir.Yazılım, tasarım, edebiyat ve sosyoloji konularında uzman olan ekibimizle oluşturduğumuz uyumlu işbirliği sayesinde müşterilerimizin istek ve gereksinimlerine en uygun SEO planını oluşturabilecek kabiliyetteyiz. Süreç-odaklı bir yaklaşım sergilenirken, uzun vadeli ve sürdürülebilir büyümeye ve internet üzerinden satış kanalı olarak SEO entegrasyonu üzerine odaklanılmalıdır. Bu yaklaşımı temel alan SEOPRİX, arama motoru optimizasyonunu tüm yönleriyle inceler ve tüm alanlar için ve öncelikli eylemlerini ve hedeflerini belirler.